Overslaan naar inhoud

Balou

https://www.stichtinganimalsfaith.nl/web/image/product.template/104/image_1920?unique=d8452b8

Balou woonde vanaf pup bij zijn vorige eigenaren. Zij volgden een puppycursus en vervolgcursus met hem. Tijdens deze cursussen viel op dat Balou de neiging had om te happen bij overprikkeling. Zijn eigenaren wilden dit gedrag afleren en schakelden diverse hondenscholen, gedragsdeskundigen en kennissen in, die allerlei verschillende en vaak tegenstrijdige adviezen gaven. Het gedrag van Balou werd hierdoor niet opgelost en werd door alle tegenstrijdigheden zelfs steeds een beetje erger. Uiteindelijk begon hij ook uit te vallen naar fietsers. Tot twee keer toe brak Balou los met een fietser in de buurt. Hij ging achter de fietser aan en hapte hen. Na de tweede keer waren de eigenaren ten einde raad en brachten ze Balou naar een pension waar geen gedragsbegeleiding beschikbaar was. De volgende dag (!) kregen ze van het pension het advies om Balou te laten inslapen. Ook bij de gedragsdeskundigen waar Balou daarna naartoe werd gebracht, moest hij na een paar dagen weer weg omdat zij hem niet konden helpen. Hierop namen de eigenaren contact met ons op.

Omdat probleemgedrag vaak op te lossen is en afstand doen niet direct nodig is, is Balou eerst bij ons in het trainingscentrum gekomen. Eenmaal bij ons zagen we dat Balou vreselijk moe en overprikkeld was door zijn drukke trainingsschema. Hij had geleerd dat hij door te happen en bijten zijn zin en rust kon krijgen. Met voldoende rust, slaap en duidelijke sturing verdwenen zijn problemen snel, en kon Balou terug naar zijn eigenaren. Zij hadden echter geen vertrouwen meer in hem en hebben hem, zonder hem opnieuw te zien of een kans te geven, bij ons afgestaan.

Bij ons laat Balou zich zien als een heel sociale hond, die soms nog wat druk kan zijn en moet leren hoe hij zijn impulsen kan beheersen. Dit hoort natuurlijk ook bij zijn jonge leeftijd. Hij is een liefdevolle en vriendelijke jongen, maar nog een echte puber. Balou loopt uitstekend aan de lijn, zowel alleen als met andere honden. Met de juiste sturing valt hij niet uit aan de lijn. Bij het ontmoeten van sommige nieuwe mensen heeft hij nog wat hulp nodig. Hem negeren, zodat hij op zijn eigen tempo kan wennen, is vaak al genoeg. Wanneer hij zich veilig voelt, komt hij zelfs al vrijwel direct vragen om een aai. Balou houdt van activiteiten, vooral als hij kan samenwerken met mensen. Denk bijvoorbeeld aan samen fietsen, rennen of lange wandelingen op nieuwe plekken. Dat soort activiteiten vindt hij geweldig!

Voor Balou zoeken we mensen die stevig in hun schoenen staan en niet snel onder de indruk raken van stoer gedrag. Mensen die Balou structuur en duidelijkheid kunnen bieden, en hem goed door zijn puberteit kunnen begeleiden, zodat hij kan opgroeien tot een stabiele, leuke hond. Het zou hem erg goed doen om nog veel op avontuur te gaan en nieuwe plekken te ontdekken. Balou kan, met de juiste sturing, bij kinderen geplaatst worden. Ook plaatsing bij een andere hond is mogelijk, mits er sprake is van een goede match qua grootte en energieniveau.

 
 
Belangrijke kenmerken van Balou zijn:
Energielevel: hoog

Intelligentie: hoog

Zelfvertrouwen: gemiddeld

Zelfbewustzijn: gemiddeld

Vasthoudendheid: hoog

Het is bij een adoptie belangrijk dat je zelf in de kenmerken hoger dan of gelijk aan de hond die je wil adopteren scoort, om ervoor te zorgen dat er een passende match uit kan voortvloeien.  

Ras: Kruising Mechelse Herder x Stafford
Geslacht: Reu - gecastreerd
Geboortedatum: 11/12/2020
Bevelen: Zit, af, kom hier, in de mand, nee, rustig, blijf
Zindelijk: Ja
Keuring: Gevaccineerd, gechipt, ontwormd
Kan mee in de auto: Ja
 
Kan je Balou niet Adopteren, maar wil je hem wel steunen? Klik hier en word nu sponsor!
 

0,00 € 0.0 EUR 0,00 €

0,00 €

Ter Adoptie

  • Reageert op andere honden
  • Kan bij kinderen 0-7 jaar
  • Kan bij kinderen 7-14 jaar
  • Kan bij kinderen 14-21 jaar
  • Kan bij katten
  • Formaat
  • Hoeveelheid sturing nodig
  • Geschikt voor mensen met fulltime werk
  • Geschikt voor vanlife

Deze combinatie bestaat niet.

Reageert op andere honden: Alleen bij te weinig sturing
Kan bij kinderen 0-7 jaar: Nee
Kan bij kinderen 7-14 jaar: Nee
Kan bij kinderen 14-21 jaar: Ja
Kan bij katten: Nee
Formaat: Groot
Hoeveelheid sturing nodig: Veel
Geschikt voor mensen met fulltime werk: Ja
Geschikt voor vanlife: Ja